Translate

Sunday, 16 May 2010

Емоции...

13 comments:

ReBorned said...

http://www.youtube.com/watch?v=s1DhdkoWH0U

Nidzo25 said...

Ми се свиѓа клипчево ама кратко е:)
Ако најдете други закачувајте ги:)

Vase_AC Milan said...

Ако останеше другата година посамоуверени и посплотени (освен Пипо) ќе беа сите.Но тоа е тоа убавите моменти кратко траат.


FORZA LEO SIEMPRE CON NOI

ReBorned said...

Колку спротиставени пораки од Curva_Sud за Лео и Берлускони! Сите на стадионот се’ уверија на чија страна се фановите. Жално е тоа што Берлу успеа да си го расипе авторитетот и угледот кој 20 години наназад го градеше во Милан но и жално е да делува така незаинтересирано за својот тим.
Dida и The Professor... благодарам за се’!

Anonymous said...

Се очекуваа банерите за Лео.
Многу емоции,до 0.56 од клипот даваа на телма,се виде дека го влечеа Лео да оди на теренот.
Барајте подолги клипчиња и слики од банерите.
За Фавали се знаеше, но незнаев дека и Дида си оди.Фала ви многу мајстори,секоја чест, му благодарам на Дида за пеналите што ги фати во 03та против Јуве,и му се простува секој кикс.
Нови ветришта дуваат во Милано...
Преродбата продолжува

FORZA CAMPIONI !!!

Anonymous said...

Гледам не се досетил никој па јас ќе му ја честитам двојната круна на Карлето со Челзи :) Нормално дека за нив "навивав"
И баш ме занима за што ќе зборат сега енглезите?Фактот дека селекторот на нивната репрезентација е Италијанец?дека тренерот на освојувачот на двојната круна е Италијанец?или можеби дека немаа ниту еден полуфиналист во Лигата на Шампионите и повторно не ја освоија Европа Лигата/Уефа Купот

:)))

ReBorned said...

Не бате... на еден наш пријателски блог на фанови од тим од Премиер лигата се зборуваше дека Челзи е Милан v 2.0 т.е дека Карлито игра деструктивен и дефанзивен фудбал. Епа види сега, Челзи е шампион, поставија нов рекорд на најголема ефикасност во една сезона (претходниот беше на Ман УТД со 97 а овие отидоа преку 100-ката) и последните 2 натпревари пулените на Карлито ги добија со вкупен резултат 15-0 (7-0 и 8-0)
Полека со преродбата... се шпекулира дека првиот потег во „преродбата“ ќе биде новиот едногодишен договор на Пипо...

Anonymous said...

Хаххх слободно нека зборат батка,тој тим пати од Меси комплекс.А еднаш 8, трипати 7 и кознаје колку победи со 3,4 и 5 гола разлика не навестуваат некој баш деструктивен тим.На крај краева и да е таков, примарен е разултатот а после следи играта и се друго- за жал така е во денешниот фудбал.

А и да го продолжи договорот Пипо тоа ќе биде само мал детаљ,а преродбата дека трае-трае само мораше ли 34 годишниот Јепес да не раѓа и прераѓа?!

CurvaSud_Milan said...

Ако тече како преродбава како кај нас што тече ондак пиши пропало! :)

...тоа е тоа, желбата на сите беше Лео да остане, но како по обичај Б&Г мислат обратно од навивачите! Што да и да прави понатака нека му е со среќа! За нас направи и повеќе од доволно!

...и да, Дињо ја заврши сезоната со стил, само како што он знае!(иако многу често знаеше и да не извади од такт во деновите кога него едноставно не му се играше фудбал:)

Инаку Дунга треба да биде спремен на гоооолем медиумски притисок после мундијалот и да има спремни одговори на многу прашања, затоа што Бразил подалеку од 1/4 финале нема да види, едноставно погледнете го ростерот на Дунга и ќе ви биде јасно за што зборам!

Anonymous said...

http://www.youtube.com/watch?v=UK6HODXahKU

Anonymous said...

Не дека Липи и Доменеш ќе поминат поарно : )

ReBorned said...

CurvaSud_Milan said...
Ако тече како преродбава како кај нас што тече ондак пиши пропало! :)


Ме насмеа :))))))))

ReBorned said...

А сега де... Онуеву го продолжил договорот на уште една година на негово инсистирање без воопшто ниту едно дополнително евро поради фактот што сезонава не можеше воопшто да му помогне на тимот. Можеби се умилкува за да не го продадат на лето но како и да е потег за почит:

"The U.S. National Oguchi Onyewu, back during the season from a long injury that forced him to a lack of time made all season but ready now to face the adventure of the World Cup in South Africa with his representative, this is protagonist today made a very significant gesture on the human and professional. Assisted by his lawyer, Jean Louis Dupont, Onyewu has requested and obtained an extension to AC Milan a year of his current contract from 30 June 2012 to 30 June 2013 . During this additional year, Oguchi Onyewu, on his own, much appreciated by the Company Rossoneri, asked not to receive any type of fee. Onyewu What is an exemplary gesture that merits sincere congratulations. "