Translate

Tuesday, 9 June 2009

PAOLO MALDINI

14 comments:

CurvaSud_Milan said...

Да не има еднонеделно молчење на блогов по повод заминувањето на Малдини? :))))

Ај нека ни е со среќа Aly Cissokho. :)

Човекот не го знам, но по некое клипче што го зирнав на тјуб изгледа како одличен играч, иначе лев бек.

kiko_pato said...

Епа незнам брат пишував јас гледам нема реакции и се откажав :)http://www.youtube.com
/watch?v=EkVAAw0xoBc


Еве некое клипче од Али

btw: мислам дека реал нема да успеат иако ги земаа Кики и Кака!

Anonymous said...

Реал може нема да успеат на резултатски план,но нивната зацртана цел ќе си ја остварат и ќе останат уште поголема money-making mashine.

А али е одличен фудбалер,млад,брз,енергичен токму тоа што ни требаше на левата бековска позиција :) се надевам дека ќе добие адекватна шанса од Лео.

И со ова ни требаат уште Марчети,Сантакроче,Хернандес и Џеко/?

Anonymous said...
This comment has been removed by a blog administrator.
Anonymous said...

А ти владе остај ја малце политиката и дај да се собереме асално и да дискутираме на тема блогов :D

ReBorned said...

Добро е тоа што Али може да игра и како лев и десен бек а по потреба и крило ака Замброта на млади години!
Лео сигурно ќе го игра затоа што токму тој го пронајде момчето ;)
Сега е на ред Џеко... се шпекулира во Италија дека е можно летово да се зголеми квотата од 2 НОН-ЕУ на 3 НОН-ЕУ играчи по сезона... тоа би било фантастично за Милан затоа што покрај Џеко би можеле да го доведеме и Хернанес (најголемата желба на Лео)

ReBorned said...

А и за одбележување е изјавата на Галијани дека по двете нови аквизиции (ТС 24год. и Али сеуште нема 23) Милан ќе продолжи по истиот терк и во иднина... СОЗДАВАЊЕ НА МЛАД ТИМ (?!!?!??!?!) во следните денови и недели (Џеко е 23 а Хернанес е 24)

CurvaSud_Milan said...

Моментално се занимавам со Меѓународен бизнис и Организационо однесување, а после 18ти ќе се позанимавам и со Виша Математика и со Менаџмент на квалитет, така да моабетот околу блогов и неговото оживување ќе го направиме во некои подобри времиња, како на пример , Август месец 2009та, мерак месец за моабет правење. :)))

Anonymous said...

Хех,ок владе како ке кажеш така :)

Anonymous said...

Ри,јас лично ќе бидам задоволен кога ќе бидат купени:
Сантакроче,Хернандес,Џеко
+опцијонално-Марчети и вракање од позајмица на Абате-ама по се изглеа дека Одо наредната сезона ќе ја помине кај нас,и кога на ова ќе го додадеш младиот Матиони(кој очекувам да добие многу поголема минутажа од Лео)тогаш за Игнасио нема место кај нас.Но сепак,да бидат исполнети првите 3 точки и сум задоволен :) вие?

ReBorned said...

Друже имаш неколку нелогичности во твоите желби :)
1. Хернанес и Џеко не можат да дојдат заедно (освен доколку нема некои промени во сегашните правила)
2. За Матиони веќе се изјасни Галијани дека нема да му биде откупен договорот (моментално е на позајмица) и дека ќе биде вратен во Бразил (исто како и Шева и Сендерос)
3.Одо најверојатно нема да остане во Лацио (можно е да биде вклучен во евентуален ангажман за да дојде Де Силвестри кај нас, што би било одличен потег)
4.Абате е еден од најактивните фудбалери во Калчото кога е во прашање трчањето, станува збор за неуморлив фудбалер по десната страна, напред и назад! Всушност тој е крило но би можело да биде вистинско откровение доколку може да одигра дефанзивно за да даде придонес на десен бек (за офанзивниот дел воопшто не се сомневам)
4. Запаметете го Микеланџело Албертаци ;)

Anonymous said...

Епа Ри...
1.Токму на тоа алудирам,дека ја ќе бидам задоволен ако се исполни нешо невозможно! :)
2.Изјавата на Галијани ја немам прочитано,така да не ми замерувај
3.За Одо последно што имам читано е дека сака да игра за Милан.
4.Свесен сум за се ова,и би го сакал и јас него испред Матиони(кој веќе отишол) и Одо кој е побавен и од Пумата :)
...
4 ипол.Има време за Албетраци,само буткање од страна на Лео може да го донесе до прв тим :)

Anonymous said...

5....Хунтелаар?!
Одсекогаш ми бил меѓу омилените,има потенцијал да биде новиот Ван Бастен,Реал изглеа ќе го шиткаат и би биле наклонети према нас поради продажбата на Кака + е европеец со што би се отворило место за Хернандес.
Добро звучи а? :)

ReBorned said...

Ај да не се караме околу Пумата! Пумата е еден и единствен, никој не е побавен од него!!!