Translate

Tuesday, 16 June 2009

Сума сумарум на сезоната,Малдини,Кака...

Заврши уште една сезона.Нема да анализирам поединечно натпревари само ќе ги изнесам главните причини поради заврши како што заврши сезонава:
-неконстантност во играта и резултатите
-големиот број на повреди во текот на целата сезона
-неколку утнати тактики на Карлето.
Се на се,реално гледано краен дострел мислам дека би ни било 2рото место :)
За уефа купот нема многу што да се зборува нели? :)
Оваа сезона ќе биде одбележана како најтурбулентна во последно време.Анчелоти,Малдини,Кака......Емерсон xD се се тоа личности без кои неможел да се замисли Милан во последно време.
-На Карло веќе му беше време да продолжи понатака и му благодариме за се што направи за Милан(а доста направи)
-За Малдини не се потребни зборови.Од сега па натака црна дупка ќе има на секој натпревар се додека не се навикнам да го гледам Милан без него.
-За Кака и повеќе е од доволно е кажано,можеби(да повторам можеби) е најдобро што си замина за двете страни.
-Емерсон xD Ххх треба да го поставиме кондиционен тренер типот специјализација за спринт :Р
-И воедно фала на Бекс за убавите 5 месеци и уште поубавите прикажани партии.

Но сега одиме кон нов почеток.Леонардо,Тиаго Силва,Али Сисоњо(или како бог да му е името)и ред други кој ќе следат ќе бидат симболи кој ќе му дадат сосем нов изглед на Милан и нова димензија во играта.

Не запираме овде,каде завршува една ера...започнува друга....

FORZA MILAN!!!

26 comments:

ReBorned said...

Пумата може да биде кондициски тренер за спринт... за Фавалињо!
Околу Али... Али е ѕвер и глас да не слушнам!!!
http://www.youtube.com/watch?v=PEsEu5Km83w

ReBorned said...

Ем нема џебови во шорцевите ем пак ги става Коњалдо и Руни во џеб! Мајстор!

Anonymous said...

Дека е ѕвер потврдивме само као му се чита името...
ја гласам за Цисоко :)
А според тебе цел реал се коњи бе Ри?тогаш Рики као ќе го викаш :)

ReBorned said...

Ждребе!
За име не гласам... полесно ми е Али ;)
Пак П.С Е ај не се смеј, коментар на еден форум:

Rossi remains a dream if Galliani bought this guy I WOULD LICK HIS BALLS... lick his balls for an eternity.

Turtle dorf aint goin no where this summer and I'm sure he'll retire here... I think turtles live on average of around 80 years, so I think Seedorf will do the admirable thing and retire at 70. (only 37 years left!)

Anonymous said...

Сидорф е цар :)
А што мислите за Хунтелаар а?

ReBorned said...

Остави го ти Хунтелар, што мислиш за Али? Потпишувањето на договорот е во застој поради тоа што на медицинските прегледи се покажало дека има проблеми со ЗАБИТЕ?!?!?!?!?!?
Па нам не ни треба Али за да јаде луѓе... затоа го имаме Иван Џенаро!

Anonymous said...

AC MILAN OFFICIAL ANOUNCMENT:
Констатиран е кариес долна 6ка :)
Не,ти остај го Али сеа наш си е,него шо е работава со Хунтелар?лошо да не би ни дошол?

ReBorned said...

Хунтелар е добар ама ако не го земеме Џеко... а Џеко ми е прв избор во било која комбинација ;)
Али е во Сенегал ама не знае каде ќе игра догодина :(

Anonymous said...

Хунтелар е поефтин од Џеко плус е европеец што значи дека и Хернандес може да дојде.
А за ова со Цисоко остај...нз дали да плачам или да се смеам

CurvaSud_Milan said...

што е следно од галијани!?? преку глава ми е веќе!!! ги прелажа сите дека го купи сисоко, за после 100% да му се уврти друг трансфер во глава, па му текна дека ќе му требаат парите па му најде проблеми со забите на човекот и го врати назад!! а тој трансфер што претпоставувам си го замислил којзнае дали е некогаш ќе се оствари!! Преку глава ми е од играње курот со тимот, да бев во Италија ќе бев иницијатор и организатор на протести против работата на Галијани и Берлускони!

Anonymous said...

Е баш затоа прајме нереди пред Виа Турати Ри :)

Anonymous said...

"For the Italian rules we finished third, but if we were in Germany, England or France, where the goal difference is important, we would be second."

"We're covered. We have a great squad, we have many champions in our team"

Никој друг-Анкл фестер а.к.а Галијани!!!

Ма иди у три лепе пизду матер и ти и калач и емерсон и остатите твои шампињони и баш ме здоболе кое место ќе бевме да игравме у Франција и сл!Ако е за така и мене да ми беа мадињата под мишка стапот ќе беше ко на Адебајор!А Цисоко ни тој не успеа да го земеш ебати ќелавиот циција!

ReBorned said...

Трансферот на Али е повторно back in the business. Демек, Порто прифатиле чист кеш од 10 мил. евра и Али е можно сепак да дојде во Милан во текот на следната недела (неофицијална информација).

milan fan
12:52 21 Jun 2009

this better be the final news on cissokho deal, otherwise it will be galliani who will be losing all his teeth in the near future

Anonymous said...

Ја го пишав тоа :Р

Anonymous said...

Иначе тој коментар го видов и ја на гоал.ком и за веста прочитав пред некој ден и најверојатно е вистина али ипак не е тоа тоа со ценкањето на ќелавиот!

Anonymous said...

We want Huntelaar!

ReBorned said...

Did we...?

Anonymous said...

Не зезај ѕвер е!од секат ми бил меѓу омилените играчи а сеа е најдобро време за да дое пошо нели иаме предност при шопинг во Мадрид :)

ReBorned said...

Да! Хунтелар е ѕвер ама Џеко е поголем ѕвер од него и што ми можеш сега? ;)
Додека не се откажеме дефинитивно од Џеко не треба да гледаме настрана...
П.С Фавалињо за голгетер!!!

Anonymous said...

Џеко е поскуп и не е европееееец :)

Anonymous said...

т.е. е али нема убав пасош као Јан xD

ReBorned said...

Ама Џеко има нешто што го нема Јаан Клаас (настрана од фудбалските квалитети):

"My greatest dream is to play for AC Milan, for me, they are the best team in the world," he said, interviewed by Telelombardia.

"Everyone know that my biggest dream as a child is to play for Milan"

"I cannot comment more on the situation, because on Saturday I will probably meet with [coach Armin] Veh and the Wolfsburg directors and we'll see what happens.

"It's in their hands, I want to be at Milan's pre-season training camp on July 6."

Ај сега пак размисли....

Anonymous said...

Ри свесен сум за сево ова,и тоа што е дај хард навивач на Милан е огромен плус,но јас лично наоѓам доста причини за Џеко да не дојде во Милан отколку да дојде:
-неговата цена
-скржавоста на Ќелавиот
-немањето на ЕУ пасош
-фактот што има одиграно само една одлична сезона(и тоа во Германија)
се сеќавате на Адебајор?оваа сезона не одигра ни пола од претходната и тоа во Англија

Ри искрено кажано јас повеќе од се би сакал да го видам Џеко во Милан као растура и сам да си ги изедам зборовиве ама глеам и малце реално као што размислува нашата егејско-скржава управа :)

Anonymous said...

А да,и најбитен фактор ај лов Јан xD

ReBorned said...

Значи Џеко има само една супер сезона во Германија а Клаас нема ниту пола во Шпанија (беше ѕвер во Холандија каде што сите напаѓачи се ѕверови... се сеќаваш на Кежман)?

Anonymous said...

Да ама кажи играч кој за 5 месеца се докажач у реал?!Башка не му беше дадена ни адекватна шанса.
Него убаво ние вака шо си прајме муабет...туку кузнај колку Анкл Фестер се замара со трансфери,за него цел тим ни е пун со шампиони.
Него што е интересно..секој ден читам изјава као Луис Фабијано,Андре Сантос,некојси голман од Серија Б сите сакале да играат у Милан а нашиве абер немаат ни да прашаат за нив.