Translate

Sunday, 15 February 2009

RK MERDA-GRANDE MILAN

Почитувани :
Се известуваат сите вљубеници на фудбалот во Италија да се откажат од играње и гледање фудбал затоа што има нова административна сила (која полека прераснува и во ракометен клуб )која гарантира местенки,нефер плеј,плачење,лигавење и сл.
4 скудета на поклон?не им е доста?вие што мислите?мене ми е смачено од се ова а и знам многу луѓе кои го мислат истото.Веќе ми здодеаа муабетите дека резултатот кажува се и сл.Лигата на Шампиони-нерешливата дилема за душманите и единственото место каде што неможат пацерите да местат-резултатите го кажуваат тоа.
Се на се тоа е тоа...повторно разочарување и она од кое најмногу стравував се случи-а тоа е вечните лузери да тепаат во свој стил.Јас искрено веќе се навикнав на ова...изминатите 3 години се срам за фудбалот во италија и светот воопшто.Така да,ќе ви кажам другари да кулирате...смирете се,не одговарајте на провокации од некомпетентни кретени кои себеси се нарекуваат навивачи,а се всушност квази-навивачи и пред 06 навиваа за некој друг тим.
Зошто изгуби Милан?поради отсуството на пола прв тим?поради поништениот гол?пенал кој требаше да биде досуден?раката на наркоманот?не е ни битно сега...само ќе признаам дека беше интересен натпревар :)

Индивидуално нема да го оценам играчите,можеби само накратко:
1.Крајно сум разочаран од Каладзе,со чисто срце сум кога велам дека не Каладзе со неговите изведби не заслужува место во Милан
2.Добро одиграа скоро сите пред се: Абијати,Малдини(кој само во една ситуација го пушти ракометарот)Дињо(поздрав до камбијасо и самуел),Пато...а Бекам не одигра ништо спектакуларно-потврдување на она што го велам дека не ни треба за долгорочни цели.
Тоа е тоа момци...не се нервирајте....јас лично сум повеќе ЦРВЕНО-ЦРН од било кога.Скудетото оваа година по се изгледа ни избега,но останува Уефа купот кој МОРАМЕ да го освоиме за да ја потврдиме нашата европска доминација и барем малку достоен начин да го испратиме најдобриот одбранбен играч на сите времиња,воедно и наш капитен МАЛДИНИ! Најмногу ми е жал што во своето последно дерби доживеа пораз.Воедно поздрав до вистинските навивачи на мерда(се надевам дека ги има такви)за банерот посветен на Малдини: "Per 20 anni nostro rivale,ma nella vita sempre leale"П.П.С. Р.К. Металург се заинтересира за услугите на адриано!

П.П.П.С. Поздрав од Пато и новиот криптонит за мерда!

Ale ale Milan Ale, Forza Lotta, Vincerair, NO TI LASCEREMO MAI.....


FORZA IL GRAAAAAAAAAAAAANDEE MILAAAAAAAAAAAAAAAAAAN!!!

21 comments:

Anonymous said...

There are only two god teams that are from Milano, those teams are: Ac Milan and Ac Milan Reserves
FC Internazionale - entertaining Milan fans since 1908

:) :)

CurvaSud_Milan said...
This comment has been removed by the author.
CurvaSud_Milan said...

Адриано место Филип Лазаров?!

CurvaSud_Milan said...

...и да , колку и да звучи патетично, лузерски и како и да е, една е вистината дека судиските одлуки ни го спопикаа овој пат.

Anonymous said...

good* xD

Milanist od srce said...

Иако МИЛАН играше без најдобрите играчи Кака , Гатузо е цар на теренот,Бориело во 16-ник , а одбрана Неста, но и без нив Милан достојно одигра и докажа дека е подобар од МЕРДА ,но тешко е да се игра и против судиите . А ако Каладзе не е во одбраната на МИЛАН , верувајте , тешко МИЛАН да прима такви ефтини голови , 80% примени голови се по грешка на Каладзе ,а од толку неискористени шанси не кошта пораз ,Пато е мајстор над мајсторите , но на вакви дерби натпревари решава искуството а Пато е сеуште млад ,само кога би биле Кака ,Дињо,Пато и Бориело во напад , Тиаго Силва игра феноменално, Кардачио , доста веќе со Каладзе , Емерсон , а најискрено и Пирло делува како изгубен случај. Овој пораз ми беше потежок и од оној со Арсенал во ЛШ ,н еоддалечи од борбата за скудето , а им даде можност на Мерда да се одлепат со бодови , иако незаслужени во повеќе натпревари ,но тоа е Сериа А , се прави се и сешто ,само не се игра чист фудбал , но како и да е , ова треба да послужи како еден мотив повеќе МИЛАН да докаже дека е подобар од нив , има уште 14 кола до крај ,ако МИЛАН ги искористи без киксови и местење натпревари со екипи од дното на табелата може барем ја намали предноста во бодови на ЃУБРИЊАТА ИНТЕР ,а нив ги чекаат и други дерби натпревари , п ад асе надеваме на порази . А во ЛШ со Манчестер Ј.....ухххх , како ќе се радувам ако Ман.Ј.ги прегазат , таму нема користење џокер(судија)

НО како и да е одиме напред , бидна што бидна , да се гледа на идните натпревари кои не очекуваат , а ние да не се предаваме и да бидеме цврсти и верни навивачи .

ПОЗДРАВ ДО СИТЕ МИЛАНИСТИ !!

Anonymous said...

Друже нз за тебе ама ја bo лига на шампиони "навивам" за италијанскиве екипи!зошто?едноставно,ако мерда јуве и рома стигнат еве да речеме до полуфинале ќе го запостават домашното првенство и токму тука ни е шансата.морати стално изјавува дека приоритет им е лигата на шампиони,така да тешко нас ако испаднат уште одма :))

FORZA IL GRAAANDEEEE MILAAAAAN!!!

п.с. шо мислите за поништениот гол на пипо? :Р

CurvaSud_Milan said...

чист офсајд. ...али многу јако ја закачи. :)

ReBorned said...

Аман бе толку беа заникаде судиите?

ReBorned said...

Наслови од италијанските водечки спортски весници:

- Gazzetta dello Sport
Hands on the Scudetto – contested goal of Adriano put Inter on the road to victory

- Corriere dello Sport
Inter win the derby and Scudetto – Milan are beaten and are now 11 points adrift
Adriano scores [with his arm] and Stankovic hits the winner

- Tuttosport
A hand for Inter – Juventus are now nine points behind the Nerazzurri who were helped by the referee in the Derby della Madonnina

Anonymous said...

Освен голот на адриано,и двата пенала што требаше да ни го досудат имаше и ситуација каде што Амброзини можеби требаше да добие втор жолт картон :)
Иначе според мене неколку фактори го одлучија дербито:
1.судиските грешки
2.среќата на мерда
3.недостигот од клучни играчи кај нас
Тоа мурињо одлично го искористи и постави 2ца силни центрафори со кои Ил капитано и каладзе тешко се справуваа.Додека пак голот кој го постигна мерда со рака ја расипа конценпцијата на Милан и играта која ја гредеше и со сигурност одеше кон водство.
Тоа е тоа...само со теорија може да се надеваме на скудето.ни преостанува уефа купот кој МОРА да го освоиме!

FORZA IL GRANDE MILAN!!!

rimjanin said...

ајде Росонери не бидете толку депресивни, следната сезона ќе го имате најсилниот состав на Пиринеите, па можеби и во светот заедно со Реал ;)

Ултра, џабе е тоа колку далеку ќе стигнат останатите во ЛШ, Интер го освојува Калчото и оваа сезона, али за следната ќе биде крајно неизвесно.... чудно е али за Интер ќе бидам во дуелот со Манчестер, исто и за Јуве против Челзи.....

ајде плеснете ги вие денес овие лузериве од Бремен :P

Anonymous said...

1-1 против Вердер на гости пред реваншот на Сан Сиро :) Добар резултат ако се земе в предвив фактот дека игравме без пола прв тим и дека на крај можеше и лесно да биде 2-1 за Вердер.Сепак мислам идеме понатаму.2-0 на Сан Сиро за нас!

FORZA IL GRANDE MILAN!

Anonymous said...

"Milan fans arested after beating up Inter fans"
Xaxaxaxaxa da se znae! xaxaxaxa :D

Anonymous said...

"Milan fans arested after beating up Inter fans"
Xaxaxaxaxa da se znae! xaxaxaxa :D

Anonymous said...

E сеа нема никаква бура така да нема да се вадите на никакво затишје! :) кај сте бе луѓеееееее :))

ReBorned said...

Како бе нема бура, си излегол надвор?!
Forza Favalinho!!

Anonymous said...

Пффф буквалисти...буквалисти....
п.с. колку разлика ќе ги тепаме сардините? :)

ReBorned said...

Не вели два пати... не игра никој! Само Сидорф и Але ќе бидат офанзивци, нема кој (патем и Але не е 100% фит)

Anonymous said...

Abbiati, Dida, Antonini, Bonera, Favalli, Jankulovski, Kaladze, Maldini, Senderos, Zambrotta, Ambrosini, Beckham, Emerson, Flamini, Pirlo, Seedorf, Inzaghi, Pato, Ronaldinho, Viudez.

А? А фактот дека Пипо стартува? пффф наша е оваа утакмица! :D

П.С. Може нема да имам време да напишам пост за утре,така да ако сака неко слободно нека пише :)

ReBorned said...

Пипо не стартува...