Translate

Saturday, 28 August 2010

Добредојде на правилната страна од Милано!7 comments:

Vase_AC Milan said...

АААААааааааааааааааааааааа сликите колку се моќни хахахахахаа
Конечно сонот ни се исполни да земеме еден од најдобрите играчи во светот.Конечно Силвио го одврза кесето во што верував цело лето.Вредеше да се чека и да се нервираме скоро 3 месеца но сега изгледа дека се е решено.Утре рано рано прегледите ги мине и вечер Сан Сиро ќе пука нема да има игла кај да фрлиш.Сака да освои се тоа и ќе го направи во МИЛАН

FORZA MILAN BENVENUTO IBRAKADABRA

ReBorned said...

Капа долу за Галијани, ЅВЕР!
Росел на почетокот од преговорите рече:
1. 70 МИЛИОНИ
2. НЕМА ШАНСИ ЗА ПОЗАЈМИЦА!
3. ДА БИДЕ ПАТО ВКЛУЧЕН ВО ПРЕГОВОРИТЕ
4. Агентот на Ибра велеше дека НЕМА ШАНСИ ДА ЈА НАМАЛИ ПЛАТАТА ОД 12 МИЛИОНИ ЕВРА.

Епа G го зема на позајмица една година, без ниеден наш фудбалер да биде вклучен во трансферот и „зацементира“ сума од смешни 24 милиони евра (Џулиен Лескот беше купен за повеќе)и со тоа имаме право (но не и обврска) да го откупиме на лето. И сето тоа за 8 милиони евра по сезона.
Ако G останеше уште една недела во Шпанија на крај Барса ќе ни платеше за да го земеме! Одличен потег за притисок врз двете страни (и кон Барса и кон Ибра) беше она со Робињо и резервната варијанта. Галијани ти си бизнисмен, ти си легенда!
28 Август е ден на Галијани!

ReBorned said...

Juve, Inter - RIP

Ronaldinho-Ibrahimovic-Pato

ReBorned said...

Originally Posted by Senatore_M84 View Post
you've inspired me!


i'm going to hunt out a girl in blue and black shirt tonight to do this. I don't care if shes 300 lbs.... it needs to happen.


i'll put my milan jersey around my head or something and yell GALLLIAAAANNNII as i cum

ReBorned said...

Kudos to Galliani for the hefty discount we got..€46m off, though I know the 24's gonnabe spread around three years, assuming we exercise our right to buy after the loan WHICH WE WILL!!! Don Silvio we hail thee!! Shit, can I like suck your Ambrosian cock for free?? THANKS!!

ReBorned said...

MILAN: Abbiati, Bonera, Nesta, Thiago Silva, Antonini, Ambrosini, Pirlo, Seedorf, Ronaldinho, Borriello, Pato

Vase_AC Milan said...

Ајмо сега да набиеме гол разлика :))))) и да се покажеме пред Силвио и пред Ибра.

FORZA MILAN