Translate

Sunday, 25 October 2009

Chievo-Milan 1-2 (Grande Sandro!)


НЕСТАААААААААААА!!!АЛЕСАНДРО НЕСТАААААА!!! 1-2!! 1-2!! Уште една,трета во низа победа со пресврт,втора гостинска!Ова е вистинскиот Милан!Па добро каде беше до сега овој карактер,ова залагање и борба до последниот судиски свиреж?!Незнам но само знам дека вака треба да се игра секој натпревар!А натпреварот сам по себе Шекспирова драма во 3 чина!
Гол на Киево.......доминација на Милан......и 2 гола на Милан!Нема да ги оценувам индивидуално ниту играчите,ниту Лео но само едно големо браво до сите нив!Посебни честитки за Дида кој со неверојатна интервенција нe спаси од сигурен пораз,кој потоа нели Неста го претвори во победа.

Само вака продолжете момци, Следна станица : Четврток 20:45 гостуваме кај Наполи.Ќе биде жустро!
FORZA GRANDE MILAN !!!

18 comments:

Anonymous said...

Фактот дека ги имавме Верди(WTF??Dzusepe??) и Страсер на клупата говори доволно за тоа со каков состав располагаме моментално кога пред нас е толку згуснат распоред!

ReBorned said...

Инаку запамети го Верди ;)
Ќе правиме муабет пак за 2-3 години :)
Незнам колку ги пратите младите на Милан но сезонава Лео таму направи екипа каква што направи Реал во сениорите... Галактикос!
Имаат 10 победи по ред, последно ги газија Киево 4-1 а претходно Интер 3-0. Верди, Зигони и Меркел се главни офанзивни ѕвезди досега...

Vase_AC Milan said...

Алал да им е како изиграа.и покрај тоа што на киево не им се играше цело време се бранеа со сите играчи среќата ни беше наклонета :)Сите се залагаа и супер изиграа (освен Хунтелар кој не престанува да ме разочарува) мн ми е мерак за Бориело мора да се врати тој момак во форма.сега со наполи да дае гол да им ги скрши срцата на неговите сограѓани :D:D


FORZA MILAN

Vase_AC Milan said...

Неста има проблеми со носот ваљда му е пукнат не разбирам многу италијански :D ама ке бил во ред за со наполи.мора да игра шампионот

Vase_AC Milan said...
This comment has been removed by the author.
Anonymous said...

Да се врати во форма?Која форма од Џенова?Пошо како шо знам ја Марко има 5-6 гола дадено вкупно во дресот на Милан,а 2 кога се врати минатата сезона.
А не ги следам Примавера,но ме радува што го слушам ова затоа што колку што ги имам пратено изминатите сезони(а тоа е малку)имаа разочарувачки резултати и беа на средината на табелата,и редовно губеа од врсниците на Лацио и Интер.

kiko_pato said...

Неста ис д мен... :) ете тоа шо треба први да постигнеме погодок за да не се мачиме после да го разбиеме катанаџото... оти ете... ќе дадат гол... и после 10 у одбрана... па ти дади гол ако можеш :) иначе ме радува тоа шо почнавме да врзуваме победи... да победиме и со наполи веќе мн подруго ќе биде со тимот...
со неста не е ништо сериозно денеска пак тренира... а успат ќе ја даваат ли Милан-Наполи??

FORZA MILAN

...I'VE GOT A DEVIL IN ME...

ReBorned said...

Наполи никогаш не дозволува да се пренесуваат неговите натпревари на домашен терен така што заборавете за пренос на ТВ а богами ептен тешко и за пренос на интернет

Anonymous said...

Немора да значи,кога прошлата сезона им гостувавме на Наполи ја гледав утакмицата на стрим.Кој стрим не ми текнува али мислам дека со упорно барање ќе се најде нешто.

kiko_pato said...

Абе за наоѓање ќе најдеме... ама нервирање до 100 и назад... мн заебава... сецка така да поарно да не гледаш :S

Anonymous said...

Dida
Abate,Nesta,T.Silva,Zambrotta Ambrosini,Pirlo,Seedorf
Pato,Inzaghi,Ronaldinho

Стрим?стрим? стрииим??

kiko_pato said...

немогуче...

Anonymous said...

Е,шо немогуче се дешава ајде.Мн се залетавме па ако ја победевме и оваа наредните 2 ќе ги губевме 100% :)
А што Лео и целовкупната одбрана(освен Дида се разбира)постапија катастрофално е друг муабет.
Не се става напаѓач кога имаш несигурно водство од 2-0 на гости при кое домаќините напаѓаат цело време.
Друг фактор е повредата на Неста,да останеше тој во игра убеден сум дека немаше ваков да биде исходот.
И конечно браво за почетокот,незнам кога последен пат Милан дал 2 гола во почетните 5 минути,малце среќа но и мн труд и работа со тоа покажаа дека ја научиле лекцијата да не чекаат да примат гол туку веднаш од старт да напаѓаат.Е сега она што не им текна е дека можеби и противникот не се откажува во сите 90 минути.
Тоа е тоа,пост нема пошо не ја гледав туку само пратев дешавање.

FORZA MILAN!!!

Zoki said...
This comment has been removed by the author.
kiko_pato said...

Убаво ќе ни дојдеше победата ама... а неста колку ќе отсуствува се знае?

Zoki said...
This comment has been removed by the author.
Anonymous said...

Скоро опоравен е ама нема да се ризикува со него против парма.Ќе се врати за со Реал се разбира :)
Така да очекувајте пак каладѕе да почне во одбрана :S
Мада ја би радо Фавалињо

Anonymous said...

Really really cool blog and interesting as well.

Watch some of the best soccer/football videos on the internet at www.footballclips.net (or) Football Clips

Its updated on a daily basis.

Enjoy!